Logowanie

 

Wydział Chemiczny

Laboratorium Chemiczne Analiz Wielopierwiastkowych

Kierownik
prof. dr hab. inż. Katarzyna Chojnacka

strona www »

Laboratorium posiada Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego Nr AB 696, wydany przez Polskie Centrum Akredytacji.

Ceny wykonywanych analiz zależne są od potrzeb klienta i w związku z tym ustalane są indywidualnie. Wszelkich informacji na ten temat udziela Kierownik ds. Jakości: e-mail: malgorzata.mironiuk@pwr.edu.pl

tel. 71 320 24 86
fax 71 320 34 69

lca1.jpg 

 Laboratorium Chemiczne Analiz Wielopierwiastkowych

lca2.jpg
Laboratorium Chemiczne Analiz Wielopierwiastkowych Instytutu Technologii Nieorganicznej i Nawozów Mineralnych Politechniki Wrocławskiej specjalizuje się w oznaczeniach analitycznych produktów i odpadów wykorzystywanych w produkcji rolniczej oraz w ochronie środowiska. Laboratorium wykonuje oznaczenia dla potrzeb przemysłu chemicznego, gospodarki komunalnej (ścieki, osady ściekowe, woda), rolnictwa (gleba, nawozy, dodatki paszowe), medycyny (tkanki, płyny fizjologiczne, kości), weterynarii, zootechniki, medycyny sądowej.

Laboratorium świadczy usługi analityczne w zakresie określania składu i formy produktów nieorganicznych, takich jak minerały, nawozy, dodatki paszowe, sole nieorganiczne, odpady, wody opadowe, ścieki.
Laboratorium wyspecjalizowało się w zakresie oznaczeń śladowych ilości pierwiastków (toksycznych, metali ciężkich, mikroelementów) w materiałach środowiskowych i biologicznych, w tym w żywności, produktach zwierzęcych i roślinnych, w tkankach ludzkich. Laboratorium również zajmuje się oznaczaniem (identyfikacją) nieznanego składu substancji w systemie analizy wielopierwiastkowej.

Prowadzona działalność naukowo-badawcza i prace wdrożeniowe obejmuje ekologicznie bezpieczne metody wytwarzania i stosowania nawozów, określenie roli i obiegu mikroelementów i metali toksycznych w uprawie roślin, hodowli oraz w środowisku.
Programy badawcze oraz zadania wdrożeniowe prowadzone w laboratorium  wykonywane są w pełnych cyklach badawczo-wdrożeniowych od badań podstawowych, poprzez etap badań modelowych i pilotowych do wdrożeń przemysłowych. Ważnym elementem tych badań jest określenie w badaniach aplikacyjnych w rolnictwie wartości użytkowych nowych produktów.
Laboratorium ma w swoim dorobku 51 przyznanych patentów przez UP RP oraz 20 patentów zagranicznych, z których duża część stosowana jest w praktyce. Ponad 30 produktów według ww. technologii jest obecnych na rynku.
Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję