Wydział Chemiczny

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Program Erasmus+ jest to program edukacyjny Unii Europejskiej adresowany w dużej mierze do studentów i nauczycieli akademickich. Program wspiera między innymi wymianę studentów, którzy chcą studiować za granicą (okres studiów jest w pełni zaliczony na macierzystej uczelni). Daje szansę ambitnym studentom odbycia praktyki zagranicznej, a tym samym zdobycia doświadczenia zawodowego jeszcze w trakcie studiów, jak również po ich zakończeniu.

Rekrutacja podstawowa na studia (!) odbywa się raz do roku i dotyczy wszystkich planowanych wyjazdów na następny rok akademicki. Pierwsze spotkanie informacyjne odbywa się zwykle pod koniec lutego/na początku marca. Rekrutacja dodatkowa, tylko na semestr letni, może być przeprowadzona z końcem października, ale jest ona uzależniona od wielkości grantu z programu Erasmus+ przyznanego uczelni i wolnych miejsc na uczelniach partnerskich. Informacja szczegółowa jest na bieżąco umieszczana na stronie uczelnianej i wydziałowej.

Rekrutacja na wyjazdy krótkoterminowe: wyjazdy na studia (tylko do partnerów z sieci UNITE!), mieszane kursy intensywne, praktyki dla doktorantów odbywa się w zależności od organizowanych przez partnerów kursów lub potrzeb (praktyki).

Rekrutacja na praktyki/staże absolwenckie odbywa się przez cały rok akademicki. Warunkiem przystąpienia do programu praktyk jest złożenie dokumentów minimum na miesiąc przed planowanym wyjazdem, a do programu staży absolwenckich – przed obroną pracy dyplomowej I-ego lub II-ego stopnia studiów. Najnowsza prezentacja dotycząca wyjazdów na praktyki/staże absolwenckie w ramach Erasmus + pod linkiem.

Ogólne zasady rekrutacji

Pobierz plik

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję