Wydział Chemiczny

Erasmus+ BIP

Blended Intensive Programmes (BIP)

Kolejny rok akademicki studenci Wydziału Chemicznego mają możliwość, w ramach programu Erasmus+, wzięcia udziału w nowym rodzaju mobilności typu Blended Intensive Programmes (BIP). Są to krótkie intensywne programy polegające na połączeniu mobilności fizycznej i wirtualnej, ułatwiające pracę zespołową i wymianę doświadczeń na podstawie e-uczenia się opartego o współpracę międzynarodową. Udział w takiej mobilności daje studentom nowe możliwości współpracy w międzynarodowych grupach, uczenia się w inny sposób i nawiązania znajomości, a w przyszłości - dalszej współpracy.

W czasie trwania programu grupy studentów/doktorantów i pracowników mogą podejmować krótkotrwałą mobilność fizyczną za granicą, połączoną z obowiązkowym komponentem wirtualnym. Szczegółowy opis programu dostępny jest na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej (https://dwm.pwr.edu.pl/studenci/blended-intensive-programmes-bip).

Zachęcamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w programie BIP i zwracamy uwagę na dość krótkie terminy aplikacji do poszczególnych programów.

Kurs ten jest organizowany przez Europejską Federację Inżynierii Chemicznej, Grupę Roboczą ds. Technologii Wysokich Ciśnień, na Politechnice w Grazu w Austrii (TU Graz). Mobilność pozwoli studentom zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie zastosowań technologii wysokociśnieniowych w zrównoważonym rozwoju, nauce o materiałach, utylizacji odpadów oraz przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym. Kadra dydaktyczna jest międzynarodowa i pochodzi z 11 krajów UE. W trakcie części stacjonarnej zaplanowanej na 6-19 lipca 2025 zorganizowano również wizytę w przemyśle. Faza online kursu odbędzie się od 21 lipca–22 sierpnia 2025. Aby uzyskać więcej informacji o kursie, proszę kontaktować się z prof. Ireną Zizovic (irena.zizovic@pwr.edu.pl). Szczegółowe dane odnośnie programu zostaną podane na stronie organizatora w późniejszym terminie. Można tam obecnie przeglądnąć materiały z zeszłorocznej edycji (https://www.tugraz.at/institute/ceet/teaching/summer-school-on-hpt). Nakład pracy włożony podczas kursu będzie rozliczany poprzez przyznane w trakcie kursu punkty ECTS, które zostaną włączone do dorobku studenta.
Rekrutacja jest otwarta dla studentów kierunku Inżynieria Chemiczna - przede wszystkim III stopnia oraz II stopnia, przy czym w tym przypadku konieczne jest ustalenie terminu obrony na wrzesień, gdyż udział w szkole letniej nie może wykraczać poza okres studiów. Możliwe też będzie składanie aplikacji przez studentów I stopnia, 7 sem., po zadeklarowaniu zamiaru kontynuowania studiów na Wydziale Chemicznym, kierunku Inżynieria Chemiczna na II stopniu.
Rekrutacja na trzy dostępne dla Wydziału miejsca odbędzie się dwuetapowo. W pierwszym etapie należy przesłać do Wydziałowego Koordynatora programu Erasmus+ zgłoszenie mailowe, w którym powinny się znaleźć następujące dane studenta: imię i nazwisko, rok studiów oraz kierunek/specjalność, średnia ważona z dotychczasowego przebiegu studiów, udokumentowana znajomość języka angielskiego, adres mailowy do kontaktu, informacja na temat tematu pracy doktorskiej lub dyplomowej oraz rekomendacja od opiekuna naukowego. Należy również załączyć dokument potwierdzający znajomość języka (certyfikat albo wyciąg z indeksu) i w przypadku studentów I stopnia oświadczenie o planowanej kontynuacji studiów na Wydziale Chemicznym PWr na II stopniu.

Uwaga: Termin wysyłania zgłoszeń to 9 styczeń 2025!

Po ogłoszeniu wyników I etapu, osoby zakwalifikowane dalej będą zobowiązane do złożenia dokumentów wymaganych przez organizatora oraz program Erasmus+ w systemie IRC (https://registration.pwr.edu.pl; Application Form oraz skrócony Learning Agreement).

[ENG] This course is organized by the European Federation of Chemical Engineering, Working Party on High Pressure Technology, at the Graz University of Technology, Austria. The mobility will allow students to be acquainted with the latest developments in high-pressure technology applications in sustainable development, materials science, waste valorization, and chemical, food, pharmaceutical, and cosmetic industries. The teaching staff is international, coming from 11 EU countries. During the in-person part scheduled for July 6-19, 2025, an industrial visit is also planned. The course online phase will be held from 21.7. to 22.8.2025. For more information, please contact Prof. Irena Zizovic (irena.zizovic@pwr.edu.pl). Detailed information about the program will be provided on the organizer's website at a later date. You can currently review materials from last year's edition there (https://www.tugraz.at/institute/ceet/teaching/summer-school-on-hpt). The workload during the course will be accounted for ECTS points awarded during the course, which will be included in the student's achievements at the Home University.
Recruitment is open to students of Chemical Engineering - primarily third-cycle and second-cycle, however, in this case it is necessary to set a defence date for September 2025, as participation in the summer school cannot extend beyond the period of studies. It will also be possible to submit applications by first-cycle students, 7th semester, after declaring their intention to continue their studies at the Faculty of Chemistry, in the Chemical Engineering field at the second cycle.
Recruitment for the 3 places available to the Faculty will take place in two stages. In the first stage, an e-mail application should be sent to the Faculty Coordinator of the Erasmus+ program. It should include the following student data: first name and surname, year of studies and field/speciality, weighted average from the course of studies so far, documented knowledge of English, e-mail address for contact, information on the topic of the doctoral or diploma thesis and a recommendation from the academic supervisor. You should also attach a document confirming English level (certificate or copy from the record book) and in the case of first-cycle students, a declaration of the planned continuation of studies at the Faculty of Chemistry of Wroclaw Tech at the second cycle.

Note: The deadline for submitting applications is January 9, 2025!

After the announcement of the results of the first stage, qualified students will be obliged to submit the documents required by the organizer and the Erasmus+ program in the IRC system (https://registration.pwr.edu.pl; Application Form and short Learning Agreement).

Ruszyła rekrutacja studentów chętnych na wymianę w ramach programu Erasmus+ BIP na kurs ‘Technology applied to biological systems’, dotyczący zagadnień nowoczesnej biotechnologii obejmujących m.in. tematy z zakresu inżynierii genetycznej, biotechnologii przemysłowej, kinetyki reakcji enzymatycznych czy tworzenia nowych leków. Zajęcia w ramach kursu rozpoczną się komponentem wirtualnym 17 lutego 2025. Część stacjonarna kursu planowana jest w dniach 17-21.03.2025 i będzie realizowana w University of Antwerp, w Belgii. Koszty wyjazdu w trakcie tego tygodnia będą finansowane w ramach stypendiów Erasmus+.

Kurs BIP kończy się zaliczeniem na ocenę wystawianą przez Konsorcjum, a nakład pracy przeliczony na 3 punkty ECTS i po uzyskaniu transkryptu będzie rozliczany w ramach standardowych programów studiów Wydziału Chemicznego.
Rekrutacja jest otwarta dla studentów I stopnia (min. II roku) oraz II stopnia kierunku Biotechnologia. W ramach programu studenci będą uczestniczyć w zajęciach (wykłady i warsztaty praktyczne) prowadzonych przez nauczycieli z Uczelni należących do Konsorcjum. Pełny opis programu można znaleźć na stronie https://www.uantwerpen.be/en/conferences/blended-intensive-programme-technology-applied-to-biological-systems/.

Rekrutacja na dwa dostępne dla Wydziału miejsc odbędzie się dwuetapowo. W pierwszym etapie należy przesłać zgłoszenie mailowe do Wydziałowego Koordynatora programu Erasmus+, w którym powinny się znaleźć następujące dane studenta: imię i nazwisko, rok studiów oraz kierunek/specjalność, średnia ważona z dotychczasowego przebiegu studiów, udokumentowana znajomość języka angielskiego, adres mailowy do kontaktu, ewentualna rekomendacja od opiekuna naukowego. Należy również załączyć dokument potwierdzający znajomość języka (certyfikat albo wyciąg z indeksu).

Uwaga: Termin wysyłania zgłoszeń to 4 grudzień 2024!

Po ogłoszeniu wyników I etapu, osoby zakwalifikowane dalej będą zobowiązane do złożenia dokumentów wymaganych przez program Erasmus+ on-line w OLA oraz w systemie IRC (https://registration.pwr.edu.pl; Application Form oraz skrócony Learning Agreement) . Termin złożenia kompletnej aplikacji w OLA na ten moment to 10.12.2024, lecz może on ulec przesunięciu. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z Wydziałowym Koordynatorem programu Erasmus+.

konsorcjum:

  1. University of Antwerp (UAntwerp, Belgia),
  2. KU Leuven (KUL, Belgia),
  3. Haute École Louvain en Hainaut (HELHa, Belgia),
  4. Universidad Politécnica de Cartagena (UPCT, Hiszpania),
  5. Politécnico de Lisboa (IPL, Portugalia),
  6. Hochschule Merseburg (HS Merseburg, Niemcy),
  7. Wroclaw University of Science and Technology (WroclawTech, Polska)

BIP „Circularity of Polymers” 2025 (ISEP Porto, Portugal)

Ruszyła rekrutacja studentów chętnych na wymianę w ramach programu Erasmus+ BIP na kurs Circulatiry of Polymers, dotyczący obiegu polimerów w środowisku i związanych z tym wyzwań inżynierskich wynikających z intensywnego wykorzystania różnorodnych materiałów polimerowych. Zajęcia w ramach kursu „Circularity of Polymers” rozpoczną się komponentem wirtualnym 23 lutego 2025 i zakończą się zaliczeniem w połowie maja 2025. Część stacjonarna kursu planowana jest w dniach 9-14.03.2025 i będzie realizowana w ISEP w Porto. Koszty wyjazdu w trakcie tego tygodnia będą finansowane w ramach stypendiów Erasmus+.

Kurs BIP kończy się zaliczeniem na ocenę wystawianą przez Konsorcjum, a nakład pracy przeliczony na 3 punkty ECTS i po uzyskaniu transkryptu będzie rozliczany w ramach standardowych programów studiów Wydziału Chemicznego.

Rekrutacja jest otwarta dla studentów I stopnia (min. II roku) kierunków Chemia i Analityka Przemysłowa, Chemia i Inżynieria Materiałowa oraz II stopnia kierunków Chemia, Chemia i Inżynieria Materiałów, Technologia Chemiczna. W ramach programu studenci będą uczestniczyć w zajęciach (wykłady i projekty) prowadzonych przez nauczycieli z Uczelni należących do Konsorcjum. Pełny opis programu można znaleźć na stronie https://www.bipcircularityofpolymers.eu/.

Rekrutacja na pięć dostępnych dla Wydziału miejsc odbędzie się dwuetapowo. W pierwszym etapie należy przesłać zgłoszenie mailowe do Wydziałowego Koordynatora programu Erasmus+, w którym powinny się znaleźć następujące dane studenta: imię i nazwisko, rok studiów oraz kierunek/specjalność, średnia ważona z dotychczasowego przebiegu studiów, udokumentowana znajomość języka angielskiego, adres mailowy do kontaktu. Należy również załączyć dokument potwierdzający znajomość języka (certyfikat albo wyciąg z indeksu).

Uwaga: Termin wysyłania zgłoszeń to 12 listopad 2024!

Po ogłoszeniu wyników I etapu, osoby zakwalifikowane dalej będą zobowiązane do złożenia dokumentów wymaganych przez program Erasmus+ (Application Form oraz skrócony Learning Agreement) w systemie IRC (https://registration.pwr.edu.pl). Termin złożenia kompletnej aplikacji upływa 13 grudnia 2024 r. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z Wydziałowym Koordynatorem programu Erasmus+.

konsorcjum:

  1. Instituto Superior de Engenharia do Porto (ISEP, Portugalia), koordynator edycji
  2. University of Antwerp (UAntwerp, Belgia),
  3. KU Leuven (KUL, Belgia),
  4. University of Girona (UdG, Hiszpania),
  5. Wroclaw University of Science and Technology (WroclawTech, Polska),
  6. Hochschule Merseburg (HS Merseburg, Niemcy),
  7. Haute École Louvain en Hainaut (HELHa, Belgia)

porto_image-1024x576.png

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję