Logowanie

 

Wydział Chemiczny

Erasmus+ BIP

1. BIP Design and Engineering of Sustainable Materials „DESUM 2024” (Department of Physics and Bernal Institute, University of Limerick, Ireland)
   Zapraszamy studentów studiów II stopnia i doktorantów Szkoły Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej do aplikowania na krótki intensywny kurs organizowany przez konsorcjum kierowane przez University of Limerick w Irlandii. Ten jednosemestralny Blended Intensive Programs (BIP) zapewnia innowacyjną naukę i praktyczne szkolenie w zakresie projektowania, wytwarzania i charakteryzowania sustainable materials.

   Zajęcia w ramach kursu DESUM 2024 rozpoczną się w formie on-line i będą serią cyklicznych wykładów i spotkań on-line wraz z końcowym testem zaliczeniowym. Całość zakończy się tygodniowym wyjazdem do Limerick w Irlandii, gdzie zaplanowana jest część stacjonarna kursu i jego oficjalne zakończenie. Będzie to doskonała okazja do spotkania studentów i naukowców z innych krajów i do nawiązania nowych kontaktów. Koszty wyjazdu w trakcie tego tygodnia będą finansowane w ramach stypendiów Erasmus+. Za tą aktywność studenci uzyskają 3 punkty ECTS.
   Mobilność ta zapewni uczestnikom szczegółową wiedzę na temat zrównoważonego projektowania materiałów poprzez ich innowacyjną charakterystykę, modelowanie oraz metody obliczeniowe, a także pozwoli rozwijać umiejętności na znacznie wyższym poziomie poprzez konstruktywne myślenie, rozwiązywanie problemów, uczenie się na poziomie indywidualnym i grupowym oraz analizę informacji naukowych. Rekrutacja będzie się odbywała dwuetapowo: w pierwszym etapie poprzez zgłoszenie mailowe do Wydziałowego Koordynatora Erasmus+ - formularz wydziałowy obowiązujący na wyjazdy Erasmus+ (do pobrania w zakładce ‘Dokumenty do pobrania’), zawierający podstawowe dane studenta: imię i nazwisko, rok studiów oraz kierunek/specjalność, średnią ważona z dotychczasowego przebiegu studiów, udokumentowana znajomość języka angielskiego, adres mailowy do kontaktu, dotychczasowy kapitał mobilności. Do wniosku należy załączyć dokument potwierdzający znajomość języka (certyfikat albo wyciąg z indeksu).

SKŁAD KONSORCJUM

• University of Limerick, IRL – receiving organization
• FH Muenster, DE
• Wroclaw University of Science and Technology, PL
• Comenius University of Bratislava, SK
• University of Limoges, FR
• Bangladesh University of Engineering and Technology, BD
• IIT Madras, Chennai, IN
• Guest speakers z CNR-ISSMC (Institute of Science, Technology and Sustainability for Ceramics), Faenza, IT; University of Aveiro, Portugal i in.

ORIENTACYJNE TERMINY

• Zgłoszenie udziału w programie: do 5 stycznia 2024 r.
• Rejestracja na część on-line kursu: do 15 stycznia 2024 r.
• Czas trwania: 2 lutego – 6-10 maja 2024 r.
• Rejestracja na część stacjonarną (wyjazd do Limerick): 29 luty 2024 r.
• Komponent stacjonarny jest zaplanowany na 3-7 czerwca 2024 r. 

Szczegółowe informacje podamy w terminie późniejszym.

Dodfatkowe informacje>>

1. BIP „Circularity of Polymers” (Wydział Chemiczny, PWr)

Ruszyła rekrutacja studentów chętnych na wymianę w ramach Erasmus+ BIP na kurs organizowany przez Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej w ramach międzynarodowego konsorcjum uczelni z Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Polski i Indii. Tematem przewodnim kursu jest obieg polimerów w środowisku i wyzwania jakie stoją obecnie przed inżynierami, wynikające z intensywnego wykorzystania różnorodnych materiałów polimerowych. Zajęcia w ramach kursu „The Circularity of Polymers” rozpoczną się komponentem wirtualnym pod koniec lutego 2024r. i zakończą się zaliczeniem ok. 20.05.2024. Część stacjonarna kursu planowana jest w dniach 18-22.03.2024. i będzie realizowana na Wydziale Chemicznym PWr.

Kurs BIP kończy się zaliczeniem na ocenę wystawianą przez Konsorcjum, a nakład pracy przeliczony na 3 punkty ECTS i po uzyskaniu Transkryptu będzie rozliczany w ramach standardowych programów studiów Wydziału Chemicznego.

Rekrutacja jest otwarta dla studentów I stopnia (min. II roku) kierunków Chemia i Analityka Przemysłowa, Chemia i Inżynieria Materiałowa oraz II stopnia kierunków Chemia, Chemia i Inżynieria Materiałów, Technologia Chemiczna. Obowiązują te same kryteria rekrutacyjne odnośnie średniej ocen i znajomości języka jak w ramach mobilności Erasmus+ studia. W ramach programu studenci będą uczestniczyć w zajęciach (wykłady i projekty) prowadzonych przez nauczycieli z Uczelni Konsorcjum. Pełny opis programu można znaleźć na stronie https://iptm.pwr.edu.pl/en/. Ilość miejsc przewidzianych dla uczestników z macierzystego Wydziału to 4-5 osób.

Rekrutacja będzie się odbywała jednoetapowo poprzez zgłoszenie mailowe do Wydziałowego Koordynatora Erasmus+. W zgłoszeniu należy podać podstawowe dane studenta: imię i nazwisko, rok studiów oraz kierunek/specjalność, średnią ważona z dotychczasowego przebiegu studiów, udokumentowana znajomość języka angielskiego, adres mailowy do kontaktu. Należy również załączyć dokument potwierdzający znajomość języka (certyfikat albo wyciąg z indeksu).

Termin złożenia kompletnej aplikacji to 22 grudzień 2023. W razie jakichkolwiek pytań proszę się zgłaszać do Wydziałowego Koordynatora Erasmus+.

https://iptm.pwr.edu.pl/en/blended-intensive-program

konsorcjum:

1. Wroclaw University of Science and Technology (PWr, Polska) - organizator,
2. University of Antwerp (UAntwerp, Belgia),
3. KU Leuven (KUL, Belgia),
4. University of Girona (UdG, Hiszpania),
5. Hochschule Merseburg (HS Merseburg, Niemcy),
6. Instituto Superior de Engenharia do Porto (ISEP, Portugalia),
7. Haute École Louvain en Hainaut, Engineering School (Belgia),
8. Manipal Academy of Higher Education (Manipal, Indie)

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję