Wydział Chemiczny

Proces Dyplomowania

Proces dyplomowania krok po kroku:

  1. Wybór tematu pracy dyplomowej i zapis na kurs praca dyplomowa
    Studenci są zobowiązani do wyboru tematu pracy dyplomowej przed rozpoczęciem etapu (semestru/-ów) dyplomowego/-ych. Lista tematów prac dyplomowych zamieszczana jest w systemie APD (Archiwum Prac Dyplomowych). Wybór i zapisy odbywają się według procedury ogłaszanej przez Dziekana na stronie internetowej Wydziału w „Słowie Dziekana”. O przyjęciu studenta do realizacji wybranego przez niego tematu pracy dyplomowej decyduje opiekun (promotor) pracy.
  2. Realizacja pracy dyplomowej
    W trakcie cyklu dyplomowania, dyplomant współpracując z opiekunem (promotorem) realizuje założone cele pracy dyplomowej. Wyniki swojej pracy dyplomant prezentuje podczas Seminarium dyplomowego.
  3. Złożenie pracy dyplomowej u opiekuna (promotora)
    W wyznaczonym przez opiekuna (promotora) terminie dyplomant składa kompletną i właściwie sformatowaną pracę dyplomową opiekunowi do zatwierdzenia, w wymaganej przez opiekuna formie ustalonej na początku semestru (pliki, wydruk itp.). Po zapoznaniu się z treścią pracy opiekun przyjmuje, odrzuca lub zwraca pracę dyplomantowi do poprawy.
  4. Kontrola antyplagiatowa i system APD
    W terminie wyznaczonym przez Dziekana Wydziału dyplomant samodzielnie uzupełnia dane o pracy oraz wprowadza plik z pracą dyplomową do systemu APD. Opiekun (promotor), w przypadku zatwierdzenia wprowadzonej wersji pracy dyplomowej, kieruje ją do kontroli antyplagiatowej. Na podstawie jej wyników opiekun (promotor) stwierdza samodzielność lub niesamodzielność wykonania przez studenta pracy dyplomowej.
  5. Ocena pracy dyplomowej
    Opiekun pracy dyplomowej (promotor) akceptuje wyniki badania antyplagiatowego, stwierdzając samodzielność wykonania pracy dyplomowej przygotowuje w systemie APD opinię (recenzję) wraz z oceną pracy dyplomowej, następnie przekazuje pracę dyplomową recenzentowi, który opracowuje recenzję z oceną (APD). Obie opinie, po zatwierdzeniu, widoczne są dla dyplomanta w systemie APD. W przypadku stwierdzenia niesamodzielności, praca pozostaje niezaakceptowana i jest skierowana do poprawy zgodnie z obowiązującą procedurą.
  6. Ocena z kursu Praca dyplomowa
    Opiekun pracy dyplomowej (promotor) jest zobowiązany do wystawienie oceny z kursu Praca dyplomowa lub Praca dyplomowa II dopiero po uzyskaniu przez pracę dyplomową dwóch pozytywnych ocen wystawionych przez promotora i recenzenta. Oceny w opiniach promotora i recenzenta, a także ocena z kursu Praca dyplomowa/Praca dyplomowa II nie muszą być identyczne.
  7. Złożenie pracy dyplomowej w Dziekanacie
    W wyznaczonym przez Dziekana terminie (harmonogram procesu dyplomowania) dyplomant składa gotową pracę dyplomową w Dziekanacie wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami. Dokumenty i pracę dyplomową należy przygotować według wytycznych zawartych w warunkach przystąpienia do egzaminu dyplomowego.
  8. Egzamin dyplomowy
    Po złożeniu pracy dyplomowej (wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami) oraz pod warunkiem zrealizowania programu studiów dyplomantowi wyznaczany jest termin egzaminu dyplomowego. Termin ten podany jest studentowi w czasie składania dokumentów do obrony.
Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję