Wydział Chemiczny

Opracowanie struktury katalizatorów oligo- i polikarbaminianowych do syntezy pochodnych tadalafilu

Nazwa zadania: Wpływ parametrów fizykochemicznych procesu grzania i gięcia szkła na profil 3D i jakość optyczną laminowanych szyb samochodowych
Projekt finansowany ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Doktorat wdrożeniowy”, edycja VI.

Całkowita wartość zadania: 324 077,36 PLN
Dofinansowanie projektu: 324 077,36 PLN

Krótki opis zadania
Hipoteza projektu to: profil 3D szyby laminowanej ma kluczowy wpływ na jakość obrazu generowanego przez wyświetlacz przezierny na szybie, będący częścią innowacyjnej technologii Head-Up display używanej w najnowocześniejszych samochodach. Celem naukowym projektu jest optymalizacja procesu grzania i gięcia szkła z użyciem innowacyjnej technologii ceramicznej formy, w celu zapewnienia maksymalnie powtarzalnego profilu 3D produktu. Eksperymentalne dobranie zestawu optymalnych parametrów używanych przy produkcji z użyciem formy ceramicznej, w celu uzyskania jak najlepszych właściwości końcowego produktu. Wpływ krzywej temperaturowej używanej do wygrzewania szkła w piecu oraz parametrów procesu gięcia (cisnienia, temperatury, siły, predkości itd.), na kluczowe charakterystyki klienta – profil 3D szyby, parametry optyczne, funkcjonalność podgrzewanej szyby samochodowej. Korelacja parametrów optycznych szyby na wyjściu z pieca oraz po laminacji, na końcu procesu. Wpływ rodzaju surowego szkła na profil 3D.
Projekt realizowany jest przez Politechnikę Wrocławską i Pittsburgh Glass Works (Poland) Sp. z o. o.
Termin realizacji: 01.10.2022 – 31.10.2026
Kierownik projektu/ promotor naukowy: Jarosław Myśliwiec, prof., profesor

znaki_strona_www1.png

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję