chemia.png

Wydział Chemiczny jest miejscem kształcenia specjalistów pięciu kierunków, które pozwalają naszym absolwentom bez większych problemów odnaleźć się w świecie globalnej gospodarki. Jest to możliwe dzięki szeroko zakrojonej działalności naukowo-badawczej prowadzonej przez naszych pracowników. To ona pozwala wytyczać nowe ścieżki nauczania i przygotowywania naszych absolwentów do zmieniających się warunków rynku pracy.

Wydział Chemiczny to różnorodność prowadzonej tematyki badawczej. W dwóch Instytutach oraz trzynastu Zakładach naukowych prowadzone są badania podstawowe w zakresie chemii i technologii produktów nieorganicznych (w tym dla rolnictwa), chemii i technologii polimerów, chemii surfaktantów, metalurgii chemicznej, technologii paliw i technologii ochrony środowiska. Prowadzone są również badania w zakresie biochemii, mikrobiologii, chemii fizycznej i teoretycznej, oraz informatyki chemicznej. Badania te ukierunkowane są na potrzeby przemysłu, a także innych dziedzin gospodarki stosujących technologie chemiczne.

Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej to:

• wydział o bogatej tradycji
  • profesjonalna kadra naukowa
  • trójstopniowy system kształcenie; studia inżynierskie, studia magisterskie oraz studia doktoranckie
  • procedury European Credit Transfer System
  • Euromaster i Eurobachelor degree
  • studenckie praktyki w kraju i za granicą
  • nowe specjalności wprowadzane zgodnie z potrzebami rynku Unii Europejskiej (biotechnologia farmaceutyczna i bioinformatyka, medicinal chemistry)
  • badania ukierunkowane na potrzeby gospodarki i rynku pracy
  • aktywna współpraca z naukowymi placówkami zagranicznymi
  • udział w programach podwójnego dyplomowania (Uniwersytet NYSA, MONABIPHOT)
  • udział w międzynarodowych programach wymiany studenckiej (LLP/Erasmus, Erasmus-Mundus, Leonardo da Vinci).

Działalność dydaktyczna

Wydział Chemiczny kształci specjalistów na pięciu kierunkach:

• Biotechnologii
  • Chemii i Analityki Przemysłowej
  • Inżynierii Chemicznej i Procesowej
  • Technologii Chemicznej
  • Chemii i Inżynierii Materiałów

na studiach inżynierskich I stopnia oraz studiach magisterskich II stopnia.