I edycja studiów podyplomowych na Wydziale Chemicznym

Data: 14.11.2023 Kategoria: Doktoranci, Pracownicy, Studenci

Na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej rusza I-sza edycja studiów podyplomowych w obszarze technologii produktów kosmetycznych. Studia są organizowane przez Wydział Chemiczny oraz Dział Kształcenia Podyplomowego Politechniki Wrocławskiej.

Technologia produktów kosmetycznych to kierunek, który łączy w sobie elementy wiedzy na temat projektowania, działania i stosowania produktów kosmetycznych. To zaawansowany i specjalistyczny program edukacyjny, którego głównym celem jest przekazanie wiedzy oraz umiejętności związanych z procesem tworzenia receptur i produkcji kosmetyków. To wkład w gałąź rozwijającej się intensywnie gospodarki, która ze względu na zapotrzebowanie rynkowe stwarza perspektywy zawodowe dla specjalistów, absolwentów kierunku.

Celem studiów podyplomowych Technologia produktów kosmetycznych jest podniesienie kwalifikacji zawodowych absolwentów studiów licencjackich, inżynierów, magistrów oraz magistrów inżynierów, a także innych absolwentów studiów wyższych, którzy ubiegają się o pogłębienia i rozszerzenia swojej wiedzy dotyczącej składników kosmetycznych, norm bezpieczeństwa oraz przepisów regulujących produkcję kosmetyków, technik produkcji, analizy oraz oceny produktów kosmetycznych, a także bieżących trendów w przemyśle kosmetycznym. Program ten ma za zadanie wykształcić specjalistów w obszarze technologii produktów kosmetycznych.

Studia podyplomowe przeznaczone są głównie dla absolwentów studiów I i II stopnia, chcących podjąć pracę/pracujących w przemyśle kosmetycznym, dla zaplecza naukowo-badawczego. Jak również dla absolwentów różnych kierunków pokrewnych, dla absolwentów studiów farmaceutycznych oraz medycznych, a także absolwentów wyższych studiów zawodowych kosmetycznych.

Więcej informacji na stronie - https://cku.pwr.edu.pl/studia-podyplomowe/kierunki-studiow/technologia-produktow-kosmetycznych-edycja-1