Zjazd Dziekanów Wydziałów Chemicznych 2024

Data: 01.07.2024 Kategoria: Doktoranci, Pracownicy, Studenci

grupowe_0036_.jpg

Ponad 130 osób – związanych ze środowiskiem akademickim i przemysłem chemicznym – wzięło udział w Zjeździe Dziekanów Wydziałów Chemicznych 2024!

Gospodarzami tego wyjątkowego wydarzenia byli prof. Piotr Mlynarz, dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej i prof. Sławomir Berski, dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pierwszy dzień obfitował głównie w wydarzenia kulturalne i towarzyskie, które odbywały się w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego. Wystąpił Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Pani Małgorzaty Sapiechy-Muzioł. Recital miał także dr. inż. Dawid Skrzypczak (śpiew) w towarzystwie Rafała Tafy (trąbka) i Tomasza Kaczmarka (fortepian). Wyjątkowym punktem programu był koncert organowy prof. Adama Jezierskiego, rektora UWr w latach 2016-2020. Z kolei prof. Zdzisław Latajka przybliżył zebranym historię akademickiego Wrocławia ze szczególnym uwzględnieniem chemii do 1950 roku.

Drugiego dnia zjazdu uczestników gościła Politechnika Wrocławska, gdzie dyskutowano na temat: kryteriów oceny jakości działalności naukowej, oczekiwań przemysłu wobec wydziałów chemicznych czy finansowania projektów naukowych przez Narodowe Centrum Nauki.

W zjeździe udział wzięli rektorzy poprzednich kadencji UWr, prorektorzy i prorektorzy elekci, dziekani i prodziekani wydziałów chemicznych z uczelni w całej Polsce, dyrektor Biura Współpracy z Uczelniami Wyższymi przy Urzędzie Miejskim Wrocławia, przedstawiciele Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, Rady Uczelni Politechniki Wrocławskiej oraz reprezentanci firm związanych z branżą chemiczną.

Partnerami wydarzenia były: ORLEN, PCC Group, Bioanalytic, Matrix Infralab, Polygen,
Waters, Cemis-Tech, Shim-Pol, EndoLink, Elsevier, Intereko Energia.