YOUR BROWSER IS OUT-OF-DATE.
We have detected that you are using an outdated browser. Our service may not work properly for you. We recommend upgrading or switching to another browser.
Program studiów doktoranckich 2017/2018 »
Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej to jeden z największych wydziałów wyższych uczelni technicznych w Polsce. Jest także jednym z najstarszych, bowiem został założony pod koniec 1945 roku na bazie kilku katedr chemicznych utworzonych przez wybitnych uczonych przybyłych do Wrocławia z Politechniki Lwowskiej. Wśród założycieli naszego Wydziału było wielu znakomitych przedstawicieli nauk chemicznych, między innymi ostatni rektor Politechniki Lwowskiej - prof. Edward Sucharda, a także wielu zasłużonych dla rozwoju polskiej technologii chemicznej wybitnych chemików technologów, współtwórców przedwojennego polskiego przemysłu chemicznego. Obecnie (stan na dzień 25.01.2017), w gronie pracowników naukowo-dydaktycznych i naukowych Wydziału jest 77 tzw. samodzielnych pracowników posiadających tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego oraz ok. 100 doktorów.
Wydział Chemiczny posiada prawo doktoryzowania w zakresie chemii, inżynierii chemicznej, technologii chemicznej, biotechnologii i od roku 2016 inżynierii materiałowej. W tych dyscyplinach prowadzi też studia doktoranckie.
Podczas studiów, które trwają cztery lata, doktoranci prowadzą badania naukowe umożliwiające przygotowanie rozprawy doktorskiej. Jednocześnie uczestniczą w specjalistycznych wykładach i seminariach, głównie na I i II roku studiów, oraz odbywają praktykę dydaktyczną. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia muszą, w porozumieniu z przyszłym promotorem, sprecyzować tematykę pracy doktorskiej. Pomocnym w tym zakresie może być wykaz potencjalnych promotorów Wydziału i tematyki proponowanych badań naukowych. Wykaz to również, obszerne źródło informacji o aktualnej, i co jest charakterystyczną cechą naszego Wydziału, różnorodnej tematyce prowadzonych badań - od badań podstawowych do ukierunkowanych na rozwiązywanie aktualnych i perspektywicznych problemów szeroko rozumianego przemysłu chemicznego, oraz innych gałęzi gospodarki wykorzystujących technologie chemiczne, w tym również biotechnologiczne.
Rekrutacja na stacjonarne studia doktoranckie dzienne w roku akademickim 2017/2018 prowadzone jest na Wydziale Chemicznym w dyscyplinach:
Liczba miejsc na studia doktoranckie w ramach dyscypliny wynosi:
Liczba stypendiów wynosi: