Biotechnologia molekularna i biokataliza
Biotechnologia molekularna i biokataliza to specjalność, która daje wiedzę w zakresie wykorzystania mikroorganizmów i enzymów do prowadzenia procesów będących źródłem produktów użytecznych dla człowieka i stosowanych w medycynie, rolnictwie, ochronie środowiska i chemii gospodarczej. Dziedzina ta obejmuje także wiele zagadnień z zakresu biologii molekularnej i inżynierii genetycznej. Uczy selekcji i ukierunkowanej modyfikacji mikroorganizmów i komórek organizmów wyższych.
Program specjalności
Biotechnologia farmaceutyczna
Specjalność, której zadaniem jest przygotowanie absolwentów do pracy w różnych gałęziach przemysłu farmaceutycznego, kładąca szczególny nacisk na poznanie molekularnych mechanizmów działania farmaceutyków, sposobów ich projektowania i pozyskiwania ze źródeł naturalnych. Specjalność ta obejmuje także analizę informacji zawartych w bazach danych genetycznych i strukturalnych, projektowanie nowych biokatalizatorów.
Program specjalnościWięcej...
Biotechnologia środowiska
Biotechnologia środowiska jest nauką interdyscyplinarną. Zajmuje się analizą czynników biomediujących w środowisku naturalnym, analizą i diagnostyką biofizyczno-chemiczną procesów oraz wykorzystaniem naturalnych systemów obronnych roślin czy sposobów komunikowania się zwierząt. Uczy, jak umiejętnie stosować metody biologiczne do usuwania skutków skażeń środowiska.
Program specjalnościWięcej...PlakatPrezentacja specjalności
Inżynieria bioprocesów
Inżynieria bioprocesów są specjalnością łączącą w sobie wiedzę z zakresu chemii, biochemii, biologii, mikrobiologii i inżynierii bioprocesowej. Pozwala zastosować logiczną sekwencję – od wiedzy podstawowej do sposobu realizacji procesów w skali przemysłowej. Uczy projektowania bioprocesów, bioproduktów i przygotowuje do pracy w wielu branżach przemysłu związanych z biotechnologią, ochroną środowiska lub w laboratoriach kontrolnych i badawczych.
Program specjalnościWięcej...Plakat
Bioinformatics
(specjalność prowadzona w języku angielskim)
Bioinformatyka to dyscyplina zajmująca się stosowaniem narzędzi matematycznych i informatycznych do rozwiązywania problemów biologii. Specjalność ta obejmuje m.in.: analizę informacji zawartych w bazach danych genetycznych i strukturalnych, modelowanie molekularne, projektowanie nowych biokatalizatorów.