Logowanie

 

Wydział Chemiczny

Studia II stopnia

Dołącz do studentów naszego Wydzału - jeśli nie potrzebujesz dodatkowych informacji, przejdź na PORTAL REKRUTACYJNY

Poznaj ofertę studiów drugiego stopnia na Wydziale Chemicznym - dowiedz się więcej klikając nazwę wybranego kierunku studiów (tam też znajdziesz więcej informacji o specjalnościach).

BIOTECHNOLOGIACHEMIAINŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWACHEMIA I INŻYNIERIA MATERIAŁÓWTECHNOLOGIA CHEMICZNAURBAN MINING - inżynieria recyklingu

PREZENTACJE WYBRANYCH SPECJALNOŚCI 2021/2022

Pełne, aktualne programy studiów znajdziesz na stronie eBIP Politechniki Wrocławskiej (link poniżej)

PROGRAMY STUDIÓW cykl kształcenia 2023/2024

Wybierz jeden z pięciu kierunków studiów oferowanych na Wydziale Chemicznym (semestralne rozkłady zajęć, tzw. siatki zajęć poniżej).

Wydział Chemiczny oferuje możliwość podjęcia studiów drugiego stopnia (magisterskich) na sześciu kierunkach, tj. biotechnologii, chemii, inżynierii chemicznej i procesowej, inżynierii materiałowej, technologii chemicznej i urban mining - inżynierii recyklingu. Większość kierunków daje możliwość wyboru specjalności, zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim.

W ramach studiów II stopnia (magisterskich) oferujemy studia:studenci1.png

  • 3-semestralne dla absolwentów studiów inżynierskich (początek – luty)
  • 4-semestralne dla absolwentów studiów pierwszego stopnia z tytułem licencjata (początek – październik)

Oferujemy specjalności, które pozwalają studentom na uzyskanie wiedzy i praktycznych umiejętności w różnych dziedzinach. 

Zapraszamy do studiowania na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących poszczególnych specjalności zachęcamy do kontaktu z opiekunami specjalności.

Jeśli masz pytania dotyczące rekrutacji, skontaktuj się z uczelnianym Działem Rekrutacji poprzez e-mail: rekrutacja@pwr.edu.pl.

Kierunki studiów:


BIOTECHNOLOGIA

fotolia_45609909_subscription_l.jpgStudia drugiego stopnia na kierunku Biotechnologia dają przygotowanie teoretyczne i praktyczne do stosowania konkretnych technik biotechnologicznych umożliwiających: selekcję i ukierunkowaną modyfikację mikroorganizmów i komórek organizmów wyższych, prowadzenie procesów biosyntezy i biotransformacji, izolację i oczyszczanie bioproduktów oraz ich analitykę, a także diagnostykę medyczną i środowiskową. Student poznaje podstawy procesów biotechnologicznych stosowanych w przemyśle, ochronie zdrowia i ochronie środowiska, posiada umiejętność projektowania bioprocesów i bioproduktów.

Specjalności:

  • Biotechnologia molekularna i biokataliza
  • Biotechnologia farmaceutyczna
  • Biotechnologia środowiska
  • Inżynieria bioprocesów
  • Bioinformatics (specjalność w j. angielskim)

Siatki zajęć dla specjalności na kierunku Biotechnologia


CHEMIA

fotolia_49498654_subscription_xl.jpgStudia, w zależności od wybranej specjalności, dają możliwość pogłębiania wiedzy w zakresie chemii analitycznej, chemii organicznej i polimerów oraz w obszarze zagadnień leżących na styku chemii i medycyny. Kształcenie rozwija umiejętność rozumienia zjawisk i procesów z zakresu chemii i nauk pokrewnych, a także ich opisywania i wyjaśniania. Studenci zapoznają się z zaawansowanym oprogramowaniem komputerowym stosowanym w chemii, obejmującym m.in. modelowanie struktur i procesów oraz korzystanie z chemicznych baz danych. Kierunek Chemia posiada europejski certyfikat EuromasterLabel, przyznany przez European Chemistry Thematic Network Association. Studiowanie na kierunku z tym certyfikatem jest odnotowane w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów.

Specjalności:

  • Analityka środowiskowa i żywności
  • Chemia związków organicznych i polimerów
  • Medicinal Chemistry (specjalność w j. angielskim)

Siatki zajęć dla specjalności na kierunku Chemia


INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA

bsa20130703_16.jpgStudia dają rozszerzoną wiedzę z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych oraz umiejętności samodzielnego analizowania i profesjonalnego rozwiązywania problemów z zakresu inżynierii chemicznej i procesowej. Absolwent jest przygotowany do: prowadzenia zaawansowanych badań doświadczalnych, proponowania i optymalizowania nowych rozwiązań, pracy twórczej w zakresie projektowania operacji i procesów stosowanych w przemyśle chemicznym i pokrewnych oraz podejmowania decyzji z uwzględnieniem uwarunkowań technicznych, prawnych i logistycznych.

Specjalności:

  • Inżynieria procesów chemicznych 
  • Projektowanie procesów chemicznych 
  • Advanced Chemical Engineering and Nanotechnology (specjalność w j. angielskim)

Siatki zajęć dla specjalności na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa


CHEMIA I INŻYNIERIA MATERIAŁÓW

fotolia_51644261_subscription_xxl.jpg

KIERUNEK STUDIÓW o nowej nazwie (poprzednio Inżynieria materiałowa). Studia są ukierunkowane na technologię produkcji różnorodnych materiałów, badania ich struktury i właściwości oraz zastosowania praktyczne. Zdobywana wiedza obejmuje nowoczesne i tradycyjne metody wytwarzania, modyfikowania i badania takich materiałów jak: polimery, elastomery, materiały hybrydowe, kompozyty, materiały ceramiczne, biomateriały, metale i stopy oraz zaawansowane materiały elektroniczne i materiały dla fotowoltaiki. Student nabywa umiejętności w obsłudze nowoczesnej aparatury i urządzeń np.: DSC, TG, DMTA, AFM, druk 3D, lasery, wytłaczarki dwuślimakowe, reometry, techniki obrazowania.

Specjalności:

  • Inżynieria i technologia polimerów 
  • Metalurgia chemiczna i korozja metali
  • Zaawansowane materiały funkcjonalne
  • Advanced Nano- and Bio- materials - MONABIPHOT (specjalność w j. angielskim)

Siatki zajęć dla specjalności na kierunku Chemia i inżynieria materiałów


TECHNOLOGIA CHEMICZNA
bsa20110523_01.jpg

Studia dają rozszerzoną wiedzę z zakresu technologii chemicznej umożliwiającą prowadzenie badań technologicznych i rozwijanie technologii we współpracy ze specjalistami z innych dyscyplin i specjalności. Kształcenie daje umiejętności w zakresie projektowania i modelowania procesów technologicznych, fizykochemii produktów chemicznych, technologii materiałów zaawansowanych, samodzielnego rozwiązywania zagadnień technologicznych z zachowaniem zasad prawnych, ekonomicznych oraz etycznych. Dochodzą do tego kompetencje w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Studia koncentrują się na tematyce badawczej i dydaktycznej związanej z chemią dla rolnictwa, fizykochemią i technologią paliw, fizykochemią i technologią polimerów, fizykochemią układów dyspersyjnych, lekką syntezą organiczną, fizyko-chemią powierzchni ciała stałego i ochroną środowiska. Kierunek posiada europejski certyfikat EuromasterLabel, przyznany przez European Chemistry Thematic Network Association. Studiowanie na kierunku z powyższym certyfikatem jest odnotowane w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów.

Specjalności:

  • Technologie materiałów zaawansowanych
  • Zarządzanie procesem technologicznym i jakością produkcji 
  • Technology of Fine Chemicals (specjalność w j. angielskim)

Siatki zajęć dla specjalności na kierunku Technologia chemiczna


URBAN MINING - inżynieria recyklingu
bsa20110523_01.jpg

Czy w twojej głowie pojawiały się kiedykolwiek pytania o to, co dzieje się z zużytym sprzętem AGD? Jakie są dalsze losy zużytej opony albo podzespołów komputera? Jeżeli bliska jest ci troska o środowisko naturalne i jednocześnie interesują Cię nowoczesne technologie pozyskiwani cennych surowców z surowców odnawialnych, to kierunek studiów Urban mining-inżynieria recyklinu, jest dla ciebie!

Studia na tym kierunku doskonale przygotowują cię do podjęcia wyzwań, z jakimi mierzy się ludzkość – ograniczanie ilości odpadów generowanych przez człowieka i eksploracja nowych źródeł jako konieczność wobec zubażania pokładów surowców nieodnawialnych. Nasza praca pozwala na odzysk cennych składników/substancji z odpadów i wprowadzeniu ich ponownie do obiegu. Zasadniczo jest to sposób recyklingu surowców wtórnych, które można znaleźć wszędzie tam, gdzie ludzie pozostawili swój ślad.

Podejmij wyznwanie i rozpocznij 4-semestralne studia z zakresu odzysku cennych pierwiastków z odpadów miejskich, ochrony środowiska naturalnego oraz inżynieriii i technologii procesów chemicznych. Studia mogą podjąć osoby, które ukończyły studia licencjackie, a chciałyby uzupełnić wiedzę i umiejętności inżynierskie. Ukończenie studiów daję możliwość uzyskania tytułu zawodowego magistra inżyniera.


Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję